Rapid - TSKA Sofia 2-1 / Surdu, omul meciului

Jucatorul venit gratis de la Steaua a dat o pasa decisiva si a obtinut un penalty prin care giulestenii au intors rezultatul.

Rapid a reusit performanta sa joace doua amicale in aceeasi zi. Mai intai rezervele au remizat cu divizionara B Chindia Targoviste, pentru ca putin mai tarziu, titlularii sa invinga pe TSKA Sofia.

Platini, cel mai violent jucator al bulgarilor in amicalul cu Dinamo, a deschis scorul cu un sut din unghi, inca din minutul 4.

Insa echipa lui Razvan Lucescu a reintrat in joc dupa prima jumatate de ora si au egalat prin Teixeira in finalul primei reprize, dupa o frumoasa faza colectiva si o pasa decisiva a lui Romeo Surdu.

Tot fostul stelist a scos si penalty-ul din care Grigore a adus victoria alb-visiniilor, stabilind scorul final: 2-1.

Gheorghe Mihali, secund la CSMS Iasi... Niculae si Catalin Munteanu si-au prelungit contractul cu Dinamo...