Real e la 3 puncte de Barcelona dupa ce s-a razbunat pe Sevilla

Invinsa in El Clasico, echipa antrenata de Jose Mourinho a facut set cu andaluzii chiar pe Sanchez Pizjuan.

Rafael Nadal nu a ascuns niciodata faptul ca tine cu Real Madrid, si se pare ca albii doresc sa-i multumeasca intr-un mod aparte, si anume imitand scorurile cu care fostul numar 1 mondial castiga seturi.

Asa s-a intamplat si la Sevilla, unde galacticii au administrat un 6-2 si s-au distantat la 3 puncte de rivala Barcelona, care va disputa duminica finala Campionatului Mondial al Cluburilor in fata lui Santos.

Ronaldo (2 reusite) si Callejon, eroul din partida cu Ajax, s-au ocupat ca la pauza scorul sa fie de neprezentare, dar Mourinho a avut ceva emotii cand Pepe a fost eliminat.

Di Maria a facut 4-0 iar Navas a redus din handicap la putin dupa ce trecuse o ora de joc. Ultimele 5 minute ale partidei au mai adus alte 3 goluri: Ronaldo din penalty si Altintop pentru Real, respectiv Negredo pentru Sevilla au stabilit scorul final (2-6).

Tot sambata s-au mai jucat urmatoarele partide:

Mallorca - Getafe 1 - 2

Sporting Gijon - Espanyol 1 - 2

Athletic Bilbao - Zaragoza 2 - 1

AC Milan e lider provizoriu dupa victoria cu Siena... Arogantul Mourinho recunoaste valoarea Barcelonei...