Real Madrid - CSKA Moscova 4-1 / Galacticii au trecut la pas de optimi

Dubla lui Cristiano Ronaldo si golurile lui Benzema si Higuain i-au asigurat Realului calificarea in sferturile Ligii Campionilor.

Miercuri seara s-au desemnat si ultimele sfert-finaliste ale acestui sezon de Liga Campionilor.

Daca Chelsea a intors spectaculos scorul din tur cu Napoli, Real nu a avut nicio emotie acasa cu CSKA Moscova, dupa 1-1 din prima mansa.

Higuain a confirmat forma extraordinara si a deschis scorul dupa prima jumatate de ora de joc, stabilind si scorul pauzei.

In repriza secunda, Cristiano Ronaldo si Benzema au adus scorul la unul de forfait, lamurind problema calificarii. Sarbul refuzat de Timisoara in trecut, Zoran Tosic a redus din handicap pentru CSKA, dar Ronaldo si-atrecut in cont dubla in ultimul minut.

Novak Djokovic, Rafael Nadal si Roger Federer, calificati in "sferturi" la Indian Wells... Marius Sumudica: "Nu ma intorc la Rapid"...