Real Madrid - Granada 5-1/ Fara emotii

Real Madrid s-a distantat la sase puncte de rivalii din Barcelona, dupa ce au trecut de nou-promovata Granada cu 5-1.

Benzema a deschis scorul (19), Rico a egalat doua minute mai tirziu iar Ramos a stabilit scorul primei reprize (34) in favoarea gazdelor. Higuain a deschis bine partea secunda (47), Benzema a reusit "dubla" (50) si Ronaldo a pus punct final intalnirii ('89).

Dupa 17 meciuri, Real Madrid este lider in Primera Division cu 43 de puncte, in tim ce Barcelona ocupa locul secund, dar cu un meci restant. Echipa antrenata de Josep Guardiola va juca duminica seara, de la ora 22.30 derby-ul cu Espanyol.

Echipe:

Real Madrid: Casillas - Lass, Ramos, Varane, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Ozil (Kaka 67'), Benzema (Callejon 53'), Cristiano Ronaldo, Higuain (Altintop 83').

Granada: Roberto - Nyom, Inigo Lopez, Diakhate, Siqueira - Mikel Rico, Yebda (Fran Rico 62'), Martins (Abel Gomez 77') - Uche, Dani Benitez, Ighalo (Alex Geijo 66').

20. Zaragoza 17 2 4 11 13:32 10

Saint Etienne, eliminata din Cupa Frantei. Banel Nicolita a ratat la loviturile de departajare... VIDEO! Germania. Bataie generala la un turneu de fotbal in sala. 49 de raniti si 72 de arestati...