Real umileste Espanyolul si ramane la 10 puncte de ceilalti catalani

Galacticii au reusit un scor apropiat de cel de tenis cu a doua echipa a orasului Barcelona si si-a pastrat ecartul fata de trupa lui Guardiola.

Jose Mourinho e tot mai aproape de primul titlu obtinut in Spania. Madridul calca apasat pe urmele Barcelonei din sezoanele trecute si orgoliul il face sa calce si mai apasat pe solul reprezentat de celelalte partenere de competitie.

Duminica seara Espanyol, a doua echipa a orasului interzis pe Bernabeu, s-a deplasat in fieful Realului. Pana la pauza, Ronaldo si Khedira rezolvasera deja partida.

Repriza secunda a apartinut sud-americanilor: Gonzalo Higuain cu o dubla si Kaka au stabilit scorul final, 5-0.

Cu aceasta victorie, Real acumuleaza 67 de puncte, cu 10 mai mult decat FC Barcelona.

Pandurii - Dinamo si CFR - Pandurii, in direct la Antena 1. Vezi programul si televizarile etapelor XX si XXI!... Chiriches, facut praf de Ilie Stan...