Romania, Land of goals: Toate echipele noastre au marcat in Europa!

Rapidul a batut afara 3-1, Steaua si Vaslui, care au jucat acasa, au cistigat fara sa primeasca gol (ambele cu 2-0), iar Dinamo si Gaz Metan au inscris in deplasare (1-2, respectiv 1-3) si, chiar daca au pierdut, pastreaza sanse de calificare.

Dinamo a plecat invinsa din Ucraina, dar golul lui Niculae o pastreaza in cartile calificarii. Pe de alta parte, Rapidul este cu un picior in grupele Europa League, dupa ce a revenit si a invins categoric la Wroclaw.

Gaz Metan Medias a pierdut cu 1-3 in prima mansa a play-off-ului Europa League cu Austria Viena. Linz a deschis scorul in minutul 7, servit excelent de Junuzovici. Mediesenii au revenit in joc prin golul fabulos al olandezului Breeveld de la 30 de metri, in minutul 24.

Steaua - TSKA Sofia 2-0 (Galamaz 16, Tatu 77)

Citeste aici cronica meciului!

Returul este pe 25 august, la Sofia.

Slask Wroclaw - Rapid 1-3 (Mila 16 / Grigore 24, Roman 34, Apostol 79)

Returul este pe 25 august, la Timisoara.

Vorskla Poltava - Dinamo 2-1 (Kryvosheyenko 32, Rebenok 89 / Niculae 58)

Returul este pe 25 august, la Bucuresti.

Vaslui - Sparta Praga 2-0 (Temwanjera 13, Milanov 36)

Returul este pe 25 august, la Praga.

Austria Viena - Gaz Metan 3-1 (Linz 7, Barazite 45, 61 / Breeveld 24)

Returul este pe 25 august, la Cluj.

GSP.ro

FC Barcelona a castigat Supercupa Spaniei... Nadal si Federer, eliminati in "sferturi" la Cincinatti...