Sassuolo - Napoli, scor 1-2, în Serie A. Prima victorie a lui Gattuso pe banca oaspeţilor

Napoli a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Sassuolo, în etapa a XVII-a a campionatului italian Seriea A.

Gazdele au condus la pauză, prin reuşita lui Traore, din minutul 29. Allan '57 şi Pedro Obiang '90+4 (autogol) au adus prima victorie a echipei Napoli după venirea pe banca tehnică a lui Gennaro Gattuso, la 11 decembrie. El a pierdut primul meci disputat în calitate de tehnician al napoletanilor, săptămâna trecută, scor 1-2, acasă, cu Parma.

În urma acestui rezultat, Napoli ocupă locul 8, cu 24 de puncte, iar Sassuolo este pe locul 13, cu 19 puncte.

Inter Milano şi Juventus conduc în clasament, cu câte 42 de puncte.

Real Madrid - Athletic Bilbao, scor 0-0, în LaLiga. Madrilenii pierd contactul cu liderul Barcelona... Ana Bogdan a revenit în Top 100 WTA. Anul 2019 se încheie cu trei jucătoare române în primele 100...