Serie A: Bologna - Milan 2-2/ Udinese, lider provizoriu. Vezi rezultatele din etapa 15!

AC Milan a pierdut doua puncte foarte importante in lupta pentru titlu din Serie A, dupa remiza din deplasare, cu Bologna, scor 2-2. Campioana Italiei a dominat partida insa a platit tribut gravelor erori din defensiva.

In repriza secunda, oaspetii au reusit sa treaca in avantaj in urma unui penalty obtinut si executat de Zlatan Ibrahimovic(min. 72). Ca si in prima repriza egalarea a venit rapid, prin Diamanti(min. 73), si cu largul concurs al portarului milanezilor, Amelia.

In urma acestui rezultat, AC Milan egaleaza pe Lazio in clasament, 28 de puncte, insa risca sa piarda teren in urma lui Juventus (torinezii vor juca pe Stadio "Olimpico" cu AS Roma, luni, ora 21.45 ).

Udinese este noul lider provizoriu din Serie A, dupa 2-1, pe teren propriu, cu Chievo Verona. Gabi Torje a fost rezerva.

20. Lecce 14 2 2 10 13:26 8

Otelul Galati - Rapid 2-0/ Giulestenii, mielusei in deplasare... Banel Nicolita a marcat din nou pentru St. Etienne: "Mandru ca sunt rrom!"...