Serie A: Lecce - AC Milan 3-4, dupa 3-0 la pauza. Vezi rezultatele din etapa 8!

AC Milan a tremurat serios in fata celor de la Lecce intr-un meci contand pentru etapa a opta din Serie A, reusind o rasturnare senzationala de scor, de la 0-3 dupa prima repriza, castigand cu 4-3. Intrat dupa pauza, Kevin Prince Boateng a fost omul meciului, reusind sa marcheze trei goluri pentru AC Milan.

La pauza, Massimiliano Allegri a facut doua schimbari. Una dintre ele a fost introducerea lui Kevin Prince Boateng, care s-a dovedit a fi eroul oaspetilor.

In doar 18 minute (49, 54 si 63), Boateng a marcat de trei ori, prin executii senzationale, si a adus o egalare nesperata dupa jocul lamentabil din prima repriza.

Inevitabilul s-a produs in minutul 83, cand la o lovitura libera, Yepes a reluat cu capul in plasă din 6 metri.

Udinese a devenit noul lider in Serie A, dupa 3-0 cu Novara, pe teren propriu (Torje a evoluat 73 de minute la gazde), in timp ce Inter Milano (Cristi Chivu a fost integralist), a reusit prima victorie dupa trei etape, 1-0 cu Chievo.