Sorana Cîrstea a abandonat meciul cu Nicole Gibbs, din sferturi de la Limoges

Sorana Cîrstea, locul 74 WTA, a abandonat, vineri, în meciul cu Nicole Gibbs, din sferturile de finală ale turneului WTA de categorie 125k de la Limoges.

Sorana Cîrstea a câştigat primul set, scor 6-3, însă după ce l-a pierdut pe al doilea, scor 3-6, a abandonat.

Nicole Gibbs, locul 142 mondial, a fost declarată câştigătoare după o oră şi 11 minute de joc.

Prezenţa în sferturi este recompensată cu un premiu de 3.226 euro şi cu 29 puncte WTA.

În aşteptarea lui Ancelotti, Duncan Ferguson va conduce Everton şi la meciul cu Arsenal... Ana Bogdan, eliminată în sferturi la Limoges. Românca revine după aproape 11 luni în Top 100 WTA...