Steaua a castigat Supercupa Romaniei, dupa ce a invins Petrolul Ploiesti cu 3-0

Steaua a invins miercuri seara Petrolul cu 3-0, castigand pentru a sasea oara Supercupa Romaniei.

"Ros-albastrii" au controlat inca din primele minute partida, Nikolici reusind sa deschida scorul in minutul 21. Steaua a beneficiat si de un penalty in minutul 27, cand Manasse a vazut al doilea "galben" si a fost eliminat, dar Bourceanu a ratat lovitura de pedeapsa, scrie gsp.ro.

Capitanul Stelei si-a luat insa revansa sase minute mai tirziu, cand a centrat perfect pentru Szukala, care a reluat in plasa cu capul. Pintilii a risipit orice emotie pentru fanii Stelei cu trei minute inainte de pauza, marcand pentru 3-0 cu un sut puternic de la marginea careului.

Citeste continuarea pe gsp.ro!

Un suporter al Petrolului Ploiesti a murit dupa ce a fost aruncat din tren... Dejan Savicevici a facut dezvaluiri despre finala Cupei Campionilor din 1991. "Francezii ne-au oferit 500.000 de ma...