Steaua, umilita de Concordia Chiajna

Ilfovenii s-au impus cu un incredibil 4-1 in fata ros-albastrilor, in a caror aparare au evoluat rezervele.

Dupa doua victorii in cantonamentul din Antalya, corabia Stelei incepe sa ia apa. Daca Mlada Boleslav s-a impus la limita, Cocordia Chiajna a facut scor cu ros-albastrii.

Vlad Munteanu a deschis scorul dupa 12 minute, iar Dos Santos a dublat avantajul la o centrare a mijlocasului stanga al ilfovenilor, profitand si de o iesire eronata a lui Stanca.

Steaua a redus din handicap prin Martinovic, insa a fost doar un foc de paie. Imediat dupa pauza, jucatorii lui Reghecampf au obtinut un penalty, insa Viorel Dinu a trimis plasat, permitandu-i lui Stanca sa intervina.

Fostul gorjean nu a facut altceva decat sa amane dezastrul, pentru ca Rocha a reusit o dubla in doar doua minute, stabilind, totodata, scorul final.

Zambia e prima semifinalista a Cupei Africii pe Natiuni... Alexandru Chipciu va rata meciul cu Twente...