Thereau il scoate pe Torje din Cupa

Fostul stelist a marcat in prelungiri golul victoriei lui Chievo pe terenul lui Udinese intr-o partida contand pentru optimile Cupei Italiei.

Dupa ce Hellas-ul lui Mandorlini i-a facut zile negre lui Lazio, o alta echipa din Verona a fost in prim-planul Cupei Italiei.

Chievo a dat lovitura pe Friuli, reusind sa invinga pe Udinese cu Torje pe teren. Sammarco a deschis repede scorul in minutul 8, iar zebrele au alergat dupa egalare pana in minutul 84, cand di Natale a transferat impecabil o lovitura libera de la distanta.

In minutul 92, fostul stelist Cyril Thereau a reusit golul victoriei dupa ce l-a culcat pe Handanovic si a trimis la coltul scurt.

Chievo se califica, astfel, in sferturile Cupei Italiei iar dorinta lui Torje de a se remarca si a inscrie nu s-a realizat.

Romania - Belarus 25-22 la handbal masculin... Antal, ironizat de colegi din cauza iubitei...