Tur Washington: Sloane Stephens şi Madison Keys au fost eliminate, iar Cori Gauff a părăsit competiția

Americancele Sloane Stephens, locul 8 WTA şi cap de serie numărul 1, şi Madison Keys, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 2, au fost eliminate, marţi, în primul tur al turneului de la Washington, de categorie WTA International.

Stephens a fost învinsă, cu scorul de 6-2, 7-5, de suedeza Rebecca Peterson, locul 70 WTA, după un meci de o oră şi 22 de minute.

Keys a fost întrecută, cu scorul de 7-6 (4), 6-2, de compatrioata ei Hailey Baptiste, în vârstă de 17 ani, locul 283 WTA, beneficiară a unui wild card, după o oră şi 33 de minute de joc.

Tânăra de 15 ani care a impresionat la Wimbledon, Cori Gauff, locul 146 WTA, venită din calificări, a părăsit şi ea competiţia în primul tur. Jucătoarea americană a pierdut, cu scorul de 6-4, 6-2, în faţa Zarinei Dias din Kazahstan, locul 84 WTA, într-o partidă de 78 de minute.

România, înfrângere cu Italia şi va juca finala mică la Trentino Basket Cup... Mihaela Buzărnescu a fost eliminată şi din proba de dublu de la San Jose...