Un jucator al lui Bolton a facut atac de cord pe gazon

Fabrice Muamba a cazut pe terenul de joc in minutul 41 al sfertului cu Tottenham, fiind transportat de urgenta la spital. Starea lui e critica.

Dupa tragediile Haldan si Vrabioru din fotbalul intern sau Marc Vivien Foe sau Puerta din Europa, un alt fotbalist a fost aproape sa moara pe teren.

Fabrice Muamba de la Bolton s-a prabusit pe gazon in minutul 41 al sfertului de Cupa cu Tottenham, la scorul de 1-1, fara sa fie atins de niciun jucator. Medicii de pe White Hart Lane si-au dat seama ca este vorba de ceva foarte grav si au incercat timp de 10 minute sa-l resusciteze pe mijlocas.

Nereusind, acesta a fost transportat la spital alaturi de capitanul Kevin Davies si managerul Owen Cole, acolo unde s-a descoperit ca suferise un atac de cord.

Ingrozit de intamplare, arbitrul Howard Webb s-a consultat cu oficialii celor doua echipe si a decis abandonarea partidei.

In prezent, Muamba se afla la terapie intensiva.

Barcelona se impune la Sevilla... Il inlocuieste Hizo pe Razvan Lucescu?...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58