Unirea Alba-Iulia - U Craiova 2-0/ Executati in trei minute (VIDEO)

Unirea Alba-Iulia a invins cu scorul de 2-0 formatia Universitatea Craiova, una dintre contracandidatele la evitarea retrogradarii. Ambele golurile au fost marcate de Selagea, in minutele 69-pen. si 71.

Din minutul 82, s-a restabilit egalitatea numerica pe teren, marcatorul celor doua goluri, Ciprian Selagea, s-a accidentat si a fost nevoit sa paraseasca terenul de joc.

Portarul gazdelor, Gabriel Rotaru, a fost un adevarat inger pazitor pentru buturile echipei sale, reusind interventii senzationale in fata oltenilor.

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min. 70:
Selagea a marcat din penalty, dupa un fault facut de Badoi asupra lui Vitinha in careul de 16 metri.

2-0, min. 73: Vitinha a centrat de pe partea stanga, iar Selagea a inscris cu un sut de la aproximativ zece metri.

Echipe:

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 17. I. Balan, 2. Poverlovici, 13. Vujadinovici, 23. Bucurica (22. Vitinha '46) - 10. Selagea, 26. N. Varga (14. C. Cristea '66), 20. Olah, 11. E. Bruno - 18. Baltoi (9. Veljovici '80), 33. N. Jovanovici. Antrenor: Blaz Sliskovici.

Universitatea Craiova: 21. Lung jr. - 32. Badoi (19. M. Roman '88), 7. Gaman, 4. Iliev (86. Craciun '54), 17. Balace - 16. Ologu, 30. Prepelita, 13. Dilevski, 25. Firtulescu - 20. Dina, 27. Al. Piturca (3. R. Barbu '46). Antrenor: Mark Wotte.

Astra Ploiesti - FC Vaslui 0-0/ Moldovenii au ratat sansa de a deveni lideri in Liga 1... Unirea Urziceni - Gaz Metan 1-1 (VIDEO)...