Universitatea Craiova, învinsă de FC Aarau, scor 1-0, în stagiul din Antalya

Echipa Universitatea Craiova a fost învinsă de formaţia elveţiană FC Aarau, scor 1-0, într-un meci amical disputat în Antalya.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Olivier Jackle în minutul 44 din penalty.

Universitatea Craiova în prima repriză: 1. L. Popescu - 18. Vlădoiu, 33. Bălaşa (cpt.), 2. Tiago, 30. Juncu - 37. Danciu, 34. I. Popescu, 21. Ivanov - 22. Bărbuţ, 20. Markovic (38. Niţu, min. 35), 17. Baiaram

Universitatea Craiova din minutul 60: 13. Pigliacelli - 27. Martic, 15. Cosic, 26. Acka, 30. Măţel - 16. Nistor, 8. Mateiu (cpt.), 10. Cicâldău - 9. Ivan, 7. Roman, 28. Mihăilă.

Atalanta a ridicat opţiunea de cumpărare a atacantului Duvan Zapata... Sorana Cîrstea s-a calificat în turul al doilea al Australian Open...