Uruguay - Anglia 2-1! Englezii, aproape de eliminare

Uruguay a pierdut surprinzător meciul împotriva Costa Ricăi din prima etapă, 1-3, însă revenirea lui Luis Suarez a cîntărit decisiv şi sud-americanii i-au învins pe englezi, scor 2-1.

După două înfrîngeri cu acelaşi scor, 1-2, Anglia este aproape eliminată, fiind obligată să învingă Costa Rica în ultima etapă, însă are nevoie şi ca restul rezultatelor să îi fie favorabile.

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 39 dintr-o pasă a lui Cavani. Rooney a egalat cu 15 minute înainte de final, însă acelaşi Suarez a readus Uruguayul în avantaj în minutul 85.

Uruguay joacă în ultimul meci împotriva Italiei, în timp ce Anglia caută prima victorie în meciul contra Costăi Rica.

Sursa: gsp.ro

Scandal: BBC îl adaugă pe Gică Hagi în lista fotbaliştilor cu origini rome... Cele mai tari faze! Nici cel mai înfocat fan NU ȘTIE aceste lucruri din istoria Cupei Mondiale...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00