Valencia - Barcelona 1-1 / Verdict amanat pentru retur

Catalanii au reusit un egal pe Mestalla si au prima sansa de a se califica in finala Cupei Spaniei.

Dupa ce a trecut de Levante, Valencia a intalnit in semifinala Cupei Spaniei pe favorita Barcelona. Jonas a deschis scorul in minutul 27, insa Puyol a demonstrat ca s-a specializat in egalari si a punctat cu 10 minute inainte de pauza.

In repriza secunda, Messi a repetat figura din finalul meciului cu Sevilla din tur si a ratat un penalty, iar meciul s-a terminat 1-1.

Surprinzator a fost numarul mare de cartonase galbene: nu mai putin de 6 jucatori de la Valencia au fost avertizati, in timp ce de la catalani, doar Mascherano si Pinto.

In returul de peste o saptamana, liliecii vor fi nevoiti sa invinga sau sa marcheze 2 goluri pe Nou Camp.

Marseille, in finala Cupei Ligii Frantei... Saihi de la tunisieni: "Putem elimina Ghana"...