VIDEO Brazilia - Chile 3-0/ Victorie scontata

Brazilia s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale dupa ce a trecut la pas de Chile, scor 3-0. Juan, Luis Fabiano si Robinho au marcat golurile nationalei "Selecao".

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Trei minute mai tarziu "Selecao" si-a dublat avantajul prin Luis Fabiano dupa o pasa din prima a lui Kaka.

Brazilienii au stabilit soarta partidei in minutul 59, cand Robinho a finalizat cu un sut plasat in stanga portarului, dupa un slalom al lui Ramires de la mijlocul terenului pana la marginea careului.

Brazilia se califica astfel in sferturile de finala unde va da piept cu Olanda, care nu a mai cunoscut gustul infrangerii de 22 de partide.

Dani Otil obtine o pozitie mult mai buna in a doua zi de concurs la Red Bull Romaniacs... "U" Mobitelco Cluj va evolua sezonul viitor in Liga Europei Centrale...