VIDEO Coreea de Sud si Argentina debuteaza cu dreptul la Mondial

Argentina si Coreea de Sud au luat deja o optiune serioasa pentru calificarea in optimi. Ambele echipe au obtinut victoria in meciurile contra Nigeriei, respectiv Greciei, din cadrul Grupei B.

Coreea de Sud - Grecia 2-0
VEZI AICI VIDEO

Argentina - Nigeria 1-0
(Heinze '6) VEZI AICI VIDEO

Argentina a debutat cu dreptul la Campionatul Mondial dupa victoria in fata Nigeriei, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Heinze, in minutul 6.Victoria in fata formatiei africane urca echipa "pumelor" pe locul al doilea in Grupa B, elevii lui Maradona fiind la egalitate de puncte cu selectionata Coreei de Sud.

Gabriel Heinze a deschis scorul in minutul 6, dupa o greseala de marcaj a nigerienilor. Veron a centrat din corner, iar Heinze, liber in careul nigerian, a inscris cu o lovitura de cap. De aici, argentinenii au ridicat piciorul de pe acceleratie, Messi avand insa posibilitatea de a inscrie pentru 2-0.

Clasament Grupa B

1 Coreea de Sud 1 1 0 0 2 - 0 3 pct.
2 Argentina 1 1 0 0 1 - 0 3
3 Nigeria 1 0 0 1 0 - 1 0
4 Grecia 1 0 0 1 0 - 2 0

"U" Cluj a revenit dupa trei ani in Liga 1... Marius Sumudica si Dinu Gheorghe au fost prezentati oficial la Rapid...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00