VIDEO! Costa Rica - Spania 2-2 \ S-a prafuit tiki-taka

Spania a reusit sa obtina in extremis un egal in amicalul cu Costa-Rica, dupa ce americanii au condus cu 2-0 mare parte din partida.

Dupa o prima jumatate de ora echilibrata, Casillas a gresit grav si i-a permis lui Brenes sa deschida scorul cu un lob superb. Portarul lui Real avea sa fie invins din nou chiar inainte de pauza cu un sut in cross expediat de Campbell.

La Roja (imbracata in alb) a dominat repriza a doua iar eforturile trupei lui Del Bosque au fost rasplatite de golurile celor doi David: Silva si Villa. Mijlocasul lui City a marcat dupa o actiune colectiva, in timp ce varful Barcelonei a reluat in plasa o centrare a lui Santi Cazorla din lovitura libera, un mare merit la reusita avand si coordonatorul Malagai.

Vezi aici rezumatul partidei!

VIDEO! Columbia - Argentina 1-2 \ Puncte obtinute cu forcepsul... VIDEO! Olanda, umilita de Germania. Vezi rezultatele adversarelor din urmatoarele preliminarii!...