VIDEO! Dinamo - Pandurii Tg. Jiu 3-0/ Victorie pentru Catalin Hildan

"Cainii" au invins pe Pandurii Tg Jiu, scor 3-0, si au dedicat victoria "unicului capitan", Catalin Hildan, pe care l-au omagiat la inceputul partidei. Curtean ('6), Alexe ('57) si Danciulescu ('77) au marcat golurile formatiei antrenate de Dario Bonetti.

Atmosfera de sarbatoare pe National Arena, unde suporterii dinamovistii au pregatit o coregrafie speciala dedicata lui Catalin Hildan. Alb-rosii au intrat pe teren imbracati in tricouri albe avand imprimate pe piept chipul “unicului capitan”. Pe 5 octombrie se implinesc 12 ani de la moartea fotbalistului! Inainte de primul fluier s-a tinut un moment de reculegere.

Elevii antrenati de Dario Bonetti au inceput in forta partida, reusind sa deschida scorul dupa numai sase minute, prin Alexandru Curtean. Gorjenii au avut doua mari oportuniti prin care puteau restabili egalitatea, dar scorul la pauza a ramas cel stabilit in startul partidei.

Dupa pauza, Alexe a reusit sa majoreze avantajul gazdelor, incriind cu un sut pe jos de la 20 de metri.

Scorul final a fost stabilit 20 de minute mai tarziu, Tucudean a recuperat un balon in jumatatea adversa, i-a pasat lui Danciulescu, iar atacantul a inchis tabela cu un sut in forta, pe coltul lung. Este golul cu numarul 210 pentru varful dinamovist. (foto: gsp.ro)

Echipe:

Dinamo: Naumovski - Nica, Dr. Grigore, Luchin, Pulhac, - C. Matei (Rus '73), C. Munteanu, Boubacar - Curtean, Danciulescu (S. Filip '81), Alexe (Tucudean '69)
Rezerve: Balgradean, Scutaru, Galchev, A. Cristea, (Antr. Dario Bonetti)

Pandurii: Lazar - Ungurusan (Pleasca '54), Viera, Mamele, Al. Vlad - Voiculet, Nistor, Radut (Boutadjine '74) - Al. Grigoras, Matulevicius (Ibeh '58), Maxim
Rezerve: Mingote, Rusu, Bacila, C. Cristea, (Antr. Petre Grigoras)

Final de meci

min. 90+3:
Pulhac suteaza de la 30 de metri insa mingea se duce mult peste poarta oaspetilor

min. 87: Naumovski retine cu siguranta sutul slab al lui Boutadjine

GOOOL Dinamo! 3-0, min. 77: Danciulescu marcheaza al treilea gol al sau in actuala editie de campionat. Atacantul dinamovistilor inscrie cu un sut pe jos la coltul lung

min. 67:
Danciulescu primeste cartonasul galben

min. 61: Naumovski face minuni in poarta dinamovistilor! Portarul alb-rosilor scoate senzational suturile lui Grigoras si Maxim

GOOOL Dinamo! 2-0, min. 57: Marius Alexe inscrie cu un sut pe jos de la 20 de metri

min. 56:
Pulhac vede cartonasul galben

min. 51: Ocazie pentru Pandurii! Grigoras suteaza din voleu, dar mingea loveste plasa laterala.

min. 50:
Naumovski si Pulhac se incurca, dar fundasul dinamovist reuseste sa trimita in corner din fata lui Matulevicius

min. 48: Alexe patrunde in careul gorjenilor pe stanga, trimite in fata portii, insa Lazar se arunca pe minge

A inceput repriza secunda

Final de prima repriza!

min. 45: Matei scapa spre poarta, Lazar iese hazardat la marginea careului, insa dinamovistul nu profita si suteaza lamentabil pe langa

min. 44: Nica trimite un lob peste Lazar, dar balonul ocoleste spatiul portii gorjenilor

min. 38: Nica primeste cartonas galben pentru un fault la Maxim

min. 35: Viera vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Curtean

min. 27: Un nou contraatac al gorjenilor! Grigoras suteaza insa slab dupa ce intra in careu si Naumovski prinde fara emotii

min. 23: Ratare uriasa pentru oaspeti! Dragos Grigore greseste si Nistor scapa singur pe contraatac ii paseaza lui Maxim in centru, insa acesta nu reuseste sa traga la poarta.

min. 13: Doua ocazii intr-un minut pentru oaspeti! Matulevicius reia periculos cu capul o centrare de pe stanga, dar Naumovski trimite in corner. In urma loviturii de la colt, Viera trimite in bara.

min. 12:
Mihai Radut suteaza din afara careului, mingea este deviata si ajunge in siguranta la Naumovski.

GOOOL Dinamo! 1-0, min. 6: Alex Curtean deschide scorul cu un sut in forta de la marginea careului de 16 metri

A inceput partida!

Dinamovistii au intrat pe teren imbracati in tricouri albe avand imprimate pe piept chipul lui Catalin Hildan. Pe 5 octombrie se implinesc 12 ani de la moartea fotbalistului! Inainte de primul fluier s-a tinut un moment de reculegere.

Grigoras vrea sa schimbe istoria! Dinamo-Pandurii este in direct la Antena 1, azi, de la 20:30... Cea mai tare premiera la derby-ul Steaua-CFR! Gigi Becali va tine un discurs inainte de inceperea meciului...