VIDEO! FC Vaslui - Dinamo 2-0/ "Cainii" spun "adio" titlului!

Sperantele lui Dinamo la podium s-au spulberat dupa infrangerea cu FC Vaslui, scor 0-2, in derby-ul etapei a 25-a din Liga 1. Wesley si Canu au marcat golurile gazdelor care se isi consolideaza locul trei in clasament.

Replica celor de la Dinamo s-a lasat asteptata, tot moldovenii fiind mai aproape de gol prin acelasi Wesley.

Dinamo s-a vazut in atac abia in finalul primei reprize, dupa ce Torje a profitat de o gafa a lui Canu si a scapat spre poarta lui Kuciak, insa mijlocasul a preferat sa faca un dribling in plus, in loc sa-i paseze lui Danciulescu, si a fost deposedat de Papp.

Imediat dupa pauza, moldovenii au inscris pentru 2-0, Papp pasandu-i lui Canu, care a si marcat, la o faza in care defensiva "cainilor" visa cu ochii deschisi.

Pana la final cei de la Dinamo au incercat sa atace, insa fara sa-i dea emotii lui Kuciak.

In urma acestui rezultat, FC Vaslui acumuleaza 47 de puncte si continua lupta pentru titlu cu Otelul si Poli Timisoara. De cealalta parte, Dinamo ramane cu numai 40 de puncte si coboara pana pe locul sase, la 12 puncte de liderul Otelul Galati.

Echipe:

VASLUI:

Rezerve:

DINAMO:
Naumovski - Rubio, Gaman, Moti, Diabate - Torje, Kone (C. Munteanu '81), Patrascu, Alexe - Danciulescu (Bakaj '69), L. Ganea (Tucudean '53).

Rezerve: Balgradean, Barboianu, D.Grigore, V.Munteanu

Arbitru: R. Dumitru (Brasov). Asistenti: Cr. Nica (Ploiesti). O. Sovre (Oradea)

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO:

min 1:
Adailton marcheaza din interiorul careului, dar arbitrul anuleaza golul pe motiv de offside

min 6:

min 13:

min 21:

GOOOL FC Vaslui, 1-0, min 24: Wesley deschide scorul pentru Vaslui, marcand din cadere de la 6 metri, dupa o centrare din corner a lui Adailton

min 32:

min 45:

REPRIZA A 2-A

GOOOL FC Vaslui, 2-0, min 48: Canu dubleaza avantajul gazdelor, marcand cu capul din trei metri dupa o recentrare a lui Papp

min 72:

Campionatul National de Raliuri debuteaza in acest week-end... Astra Ploiesti - Steaua 1-0/ Stelistii, out din lupta pentru titlu!...