VIDEO Gloria Bistrita - CFR Cluj 0-3/ Razbunarea campionilor

CFR Cluj a surclasat-o pe Gloria Bistrita, scor 3-0, in deplasare, in ultimul meci contand pentru etapa a 15-a din Liga 1 si s-a razbunat astfel pentru eliminarea din Cupa Romaniei. Golurile au fost marcate de Traore 56, 71 si Bjelanovici 85.

Desi au dominat partida in totalitate campioanii au trebuit sa astepte repriza secunda pentru a inscrie. Portarul ardelenilor a facut minuni in prima parte reusind sa pareze si o lovitura de la 11 metri executata de Cadu.
Dupa pauza elevii antrenati de Sorin Cartu au rezolvat meciul prin prin reusitele lui Traore, dubla, si Bjelanovici, cu un gol de generic, un "calcai" din pasa lui De Zerbi.

Cum s-au marcat golurile:

0-1, min 56: Traore inscrie cu un sut la coltul scurt

0-2, min 71: Traore realizeaza dubla dupa ce inscrie cu o lovitura de cap din 7 metri, din centrarea lui Panin

0-3, min 85: Bjelanovici inscrie cu calcaiul, din pasa lui De Zerbi

Echipe de start:

GLORIA:

CFR CLUJ: Nuno Claro - Panin, Cadu, Piccolo, Rada - Culio, T. Costa, Peralta, Edimar - De Zerbi, Traore

Cu aceste trei puncte, clujenii au trecut pe locul 7, cu 22 de puncte, depasind Steaua, la golaveraj. Bistritenii raman pe penultima pozitie, cu numai 13 puncte.

Box: Manny Pacquiao l-a surclasat pe Margarito/ Filipinezul are 8 titluri la categorii diferite... Veste buna pentru Adrian Mutu: va reveni doua saptamani pe gazon...