VIDEO Honduras - Chile 0-1/ Chilienii castiga derby-ul sud-american

Chile s-a impus cu 1-0 in fata selectionatului statului Honduras, intr-un meci din cadrul Grupei H de la Cupa Mondiala. Sud-americanii au prima victorie la un turneu final dupa mai bine de 48 de ani!

VEZI AICI rezumatul partidei!

Hondurienii au fost incapabili sa puna probleme la poarta lui Bravo. Chile a aratat un joc bun, cu pase rapide, multa miscare pe teren, reusind sa inscrie insa doar o singura data, prin Beausejour.

Golul a fost marcat in prima repriza (minutul 34), cand Beausejour a impins balonul in poarta la coltul scurt, dupa o centrare de pe partea dreapta de la Isla.

Chilienii iau astfel o optiune serioasa pentru calificarea in faza urmatoare, si vor intalni Elvetia in cea de-a doua partida de la Mondial.

VIDEO Africa de Sud - Uruguay 0-3/ Au tacut vuvuzelele!... Razvan Stanca si Alex Pacurar, transferati la Steaua Bucuresti...