VIDEO Unirea Urziceni - Dinamo 1-0/ Inca o victima

Unirea Urziceni continua seria marilor surprize si invinge si pe Dinamo, scor 1-0, dupa ce in urma cu cateva etape ii cazuse victima Steaua. Singurul gol al meciului a fost marcat de Rusescu, din penalty.

Ialomitenii s-au asezat inca din start pentru un joc de aparare, care a dat roade in fata celui mai prolific atac din Liga 1.

La prima sansa reala de contraatac, Urziceniul a obtinut penalty: Garat atinge mingea cu mana, in careu, iar Rusescu a transformat cu siguranta (34).

Dupa pauza, Ioan Andone forteaza atacul si schimba tactica de joc dar sanse de gol la poarta lui Cernea au fost putine.

N'Doye (53) si Rubio (66) au amenintat steril poarta lui Cernea. Cea mai mare ocazie a apartinut lui Alexe (88), sutul acestuia fiind scos de Cernea de pe linia portii. Inainte insa, Unirea putea da lovitura in minutul 85, insa Rusescu a nimerit bara transversala a portii lui Dolha.

Din minutul 71, Dinamo a jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Garat.

Echipe de start:

UNIREA: Cernea - Goge, E. Nicu, Maftei, Mehmedovici, Musat - Semedo, Paduretu, Todoran, Tosca - Rusescu

DINAMO: Dolha - Rubio, Moti, Garat, Bordeanu - Torje, D. Kone, N'Doye, C. Munteanu - L. Ganea, An. Cristea

min 86:

FCM Targu Mures - U Craiova 1-4/ Victorie la pas... Victor Hanescu se mentine pe locul 52 in ierarhia ATP/ Crivoi a urcat 13 pozitii...