Zaragoza - Real Madrid 0-6/ Cr. Ronaldo a reusit un "hat-trick"

Real Madrid a inceput in forta noua editie din Primera Division si a zdrobit, aseara, pe Zaragoza, scor 6-0, fara sa primeasca gol, intr-un meci din cadrul etapei a 2-a. Jucatorul meciului a fost Cristiano Ronaldo care si-a trecut un "hat-trick", in timp ce Marcelo, Xabi Alonso si Kaka au inscris cate o data pentru trupa lui Jose Mourinho.

Intrat in repriza secunda, brazilianul Kaka a marcat si el in minutul 84, inainte ca acelasi Ronaldo sa inchida tabela, cu patru minute inainte de final.

Rezultate etapa a 2-a (prima etapa a fost amanata, din cauza grevei jucatorilor):

Duminica

Zaragoza - Real Madrid 0-6 (Cr. Ronaldo 24, 71, 87, Marcelo 28, X. Alonso 64, Kaka 82)

Atletico Madrid - Osasuna 0-0

Bilbao - Rayo Vallecano 1-1 (Iturraspe 56 - Movilla 62)

Getafe - Levante 1-1 (Miku 62 - Juanlu 77)

Mallorca - Espanol 1-0 (Guzman 62)

Sevilla - Malaga 2-1 (Negredo 2, 26 - Cazorla 81)

Sambata

Gijon - Sociedad 1-2 (De Las Cuevas 67 - Agirretxe 34, 65)

Valencia - Santander 4-3 (Soldado 1, 88, 90, Rami 57 - Soldado aut. 7, Acosta 14, Gonzalez 56)

Granada - Betis 0-1 (Ruben Castro 88)

Luni, ora 22

Barcelona - Villareal

CM de Atletism: Oscar Pistorius, atletul fara picioare, calificat in semifinalele probei de 400m plat... Vezi lotul nationalei pentru meciurile cu Luxemburg si Franta...