Cât de sexy este iubita lui Max Vestappen, noul campion mondial la Formula 1. Bruneta e mai în vârstă decât el

Pilotul olandez de curse, Max Vestappen, (Red Bull) i-a furat “la mustață” titlul de campion lui Lewis Hamilton (Mercedes) și acum este noul campion mondial la Formula 1. El este și primul olandez care a adus această onoare țării sale. Iubita sa, Kelly Piquet, s-a lăudat:"Campionul meu mondial"

cei trei piloti ai cursei F1 pe podiumul din Abu Dhabi Galerie
Cursa F1 de pe circuitul Yas Marina din Abu Dhabi a fost aprigă și i-a adus pilotului Max Vestappen primul titlu de campion mondial din carieră | Profimedia

Lewis Hamilton (Mercedes) a fost la un pas de a câștiga cel de-al 8-lea titlu de campion mondial la cursa de Formula 1, dar a fost depășit în ultimul tur de rivalul său, olandezul Max Vestappen.

Deși cei doi s-au luptat aprig pentru titlu iar cei de la Mercedes contestă câștigarea, „pe drept”, a titlului de către Vestappen, la final, atât Hamilton cât și Toto Wolf, omul numărul 1 de la Mercedes, l-au felicitat pe noul campion.

“Felicitări pentru acest sezon! Ai meritat să câștigi”, i-a transmis Wolf lui Vestappen, printr-un mesaj text, potrivit Sky Sports.

Max Vestappen despre pierderea lui Lewis Hamilton: ” Îi înțeleg durerea, dar el are deja șapte titluri. Cred că ar fi fost mai dureros dacă era invers. Eu nu aveam niciun titlu”

Pe de altă parte, Vestappen (24 ani) a precizat că îi înțelege durerea lui Hamilton (36 ani) cauzată de pierderea titlului, însă faptul că cel din urmă are deja șapte titluri în palmares îl face pe Vestappen să nu-l compătimească prea mult pe Hamilton.

“Eu nu aveam nicunul, el are șapte titluri cu care se poate consola. Cred că dacă rezultatul ar fi fost pe dos, ar fi fost mai dureros pentru mine tocmai pentru că eu nu aveam niciunul", a spus noul campion.

"Este un rival foarte bun. Mi-a plăcut întotdeauna să concurez cu el. Bineînțeles că am avut momente dificile pe parcursul sezonului, însă, la final avem respect unii pentru ceilalți".

"Toto mi-a trimis un mesaj text și m-a felicitat. A fost frumos din partea lui. Bineînțeles, emoțiile au atins cote foarte mari înainte de acel ultim tur, de ambele părți ale baricadei", a mai spus Vestappen.

"Și Lewis a venit la mine și m-a felicitat. Cred că a fost foarte greu pentru el în ultimul tur. Asta arată respectul pe care ni-l purtăm unul celuilalt, respectăm ce face fiecare și ne-am împins unul pe altul la limită. A fost plăcut să mă întrec cu el”, a conchis Max Verstappen la conferința de presă, potrivit BBC.

Cum se termină o zi de cursă la Formula 1 în Abu Dhabi și cum sunt petrecerile

Ca la orice cursă de Formula 1, fiecare zi de întrecere se termină cu petreceri luxoase.

În Abu Dhabi, capitala Emiratelor Arabe Unite, unde totul este la superlativ, petrecerile luxoase au loc pe iahturi impresionante și serile se termină cu concerte pe scene amenajate special. Acolo urcă exclusiv nume celebre din industria muzicală internațională, precum Rihanna, care pentru un timp a fost considerată "controversată" pentru regiunea arabă.

Și pentru că starul cursei a fost Max Vestappen, toate privirile au fost ațintite pe modul în care noul campion și-a sărbătorit victoria.

N-a fost prea greu de aflat, întrucât iubita sa, Kelly, a postat o mulțime de imagini pe rețelele de socializare.

Modelul Brazilian în vârstă de 33 de ani, fiica lui Nelson Piquet, de trei ori campion mondial la Formula 1, s-a iubit până în decembrie 2019 cu fostul pilot de Formula 1, Daniil Kvyat, cu care are și o fetiță.

Kelly și Vestappen sunt împreună de mai bine de un an, însă și-au oficializat relația în ianuarie anul acesta.

Lidia Buble, primele declarații despre despărțirea de Harlys Beccera. În ce relații au rămas cei doi... Iulia Albu, imaginea adorabilă din copilărie. Cum arăta vedeta pe vremea când era doar o fetiță...