Avem soluţia salvatoare pentru telefoanele mobile care rămân fără baterie, când ne e lumea mai dragă! Nu noi ci japonezii şi israelienii. O echipă mixtă de cercetători au pus la cale o tehnologie care îţi încarcă telefonul în numai 30 de secunde. Invenţia se bazează pe nanotehnologie.