HomeVideoAntena 1ObservatorSpitalul din Deva a fost militarizat. Un colonel a preluat comanda unităţii medicale
Spitalul din Deva a fost militarizat. Un colonel a preluat comanda unităţii medicale
După Suceava, şi spitalul din Deva a fost militarizat. Un colonel a preluat comanda unităţii medicale după ce zeci de asistente şi doctori s-au îmbolnăvit. Ministrul Sănătăţii a vizitat astăzi spitalul- focar şi le-a reproşat cadrelor medicale că nu respectă procedurile. La rândul lor, medicii sunt revoltaţi că vor fi conduşi de armată.