Articole despre campionatul mondial de handbal

România - Ungaria 28 - 27. Meci de infarct la Campionatul Mondial! Cristina Neagu ne-a calificat la ultima aruncare

România - Ungaria 28 - 27, iar naționala noastră s-a calificat în grupele principale ale Campionatului Mondial.

Vineri, 06.12.2019, 13:30
România - Muntenegru 26-27. Înfrângere dramatică pentru ”tricolore” la Campionatul Mondial. Am condus degeaba cu patru goluri

România a pierdut dramatic meciul cu Muntenegru de la Campionatul Mondial de Handbal, 26-27, și ratează șansa de a-și asigura încă de pe acum locul în grupele principale ale turneului final din Japonia.

Miercuri, 04.12.2019, 09:30
Învingătoare și-n afara terenului. Cum arată handbalistele naționalei fără șort și tricou!

Naționala de handbal a României s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca, făcându-le suporterilor din țară un sfârșit de an mai frumos

Joi, 17.12.2015, 09:52
CM Handbal feminin: Rusia - Franta, derby-ul din "sferturi". Vezi programul complet!

Disputa Rusia - Franta reprezinta derby-ul din sferturile de finala ale Campionatului Mondial de Handbal Feminin. Brazilia este ultima echipa calificata in aceasta faza dupa ce a invins pe Coasta de Fildes, scor 35-22.

Marti, 13.12.2011, 00:00
Romania – Croatia 27-28 / Tricolorele eliminate in optimi

Romania a fost invinsa la limita de sectionata Croatiei la Campionatul Mondial de Handbal Feminin din Brazilia si a ratat sansa de a accede in primele 8 echipe ale lumii

Luni, 12.12.2011, 00:00
INCREDIBIL! Doar egal cu Japonia la CM de handbal

Cu un ultim minut si jumatate de cosmar, "nationala" feminina s-a vazut egalata de Japonia, una dintre codasele grupei C Azi e pauza, insa maine "tricolorele" au o infruntare dura cu reprezentativa gazda, Brazilia.

Miercuri, 07.12.2011, 00:00