Articole despre liga

CFR e campioana!

CFR e campioana! Clujenii au inceput, sa sarbatoreasca, din penultima etapa, dupa victoria, cu 2 la 1, cu International Curtea de Arges.

Duminica, 16.05.2010, 09:45
Ceahlaul Piatra Neamt - U Craiova 2-1/ Oltenii risca retrogradarea

Craiova a pierdut dramatic la Piatra Neamt. Oltenii au condus cu 1-0, dar au pierdut cu 2-1. Cebotaru a inscris in al doilea minut de prelungiri golul victoriei.

Miercuri, 05.05.2010, 00:00
Stoichita pleaca fara titlu

Stochita isi i-a adio de la titlu dar si de la Steaua nu acum ci la finalul campionatului.

Luni, 26.04.2010, 20:06
Pandurii Tg Jiu - FC Brasov 1-0/ Prima victorie din retur pentru gorjeni

Pandurii Targu Jiu a obtinut o victorie extrem de importanta in lupta pentru evitarea retrogradarii, in fata formatiei FC Brasov, scor 1-0, intr-un meci din cadrul etapei a 29-a din Liga 1. Singurul gol al meciului a fost marcat de Florin Hidisan, in minutul 77.

Sambata, 24.04.2010, 00:00
Astra Ploiesti – CFR Cluj, la Antena 1, programul complet si televizarile etapei 30

Derby-ul Rapid - Dinamo se joaca duminica, 2 mai. Iata programul complet si televizarile etapei a 30-a din Liga 1, care se va disputa in intervalul 30 aprilie - 2 mai.

Vineri, 23.04.2010, 00:00
Cazul "Varga-Balan" / LPF a respins recursul Rapidului

Comisia de recurs din cadrul Ligii Profesioniste de Fotbal a respins recursul formulat de Rapid, considerandu-l neintemeiat, impotriva Hotararii nr.166/30.03.2010 a Comisiei pentru solutionarea litigiilor si a apreciat ca jucatorii Dacian Varga si Tiberiu Balan nu aveau drept de joc in partida cu FC Timisoara.

Miercuri, 07.04.2010, 00:00
Liga Campionilor: Inter Milano - TSKA Moscova 1-0

Internazionale Milano, cu Cristi Chivu pe banca de rezerve, s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0), pe teren propriu, in fata formatiei TSKA Moscova, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Singurul gol al meciului a fost inscris de Diego Milito, in minutul 65.

Miercuri, 31.03.2010, 00:00
Etapa 24: Unirea Alba Iulia - Astra Ploiesti 2-1

Unirea Alba Iulia a invins astazi pe propriul teren cu 2-1 pe Astra Ploiesti, in etapa a 24-a a Ligii 1 de fotbal.

Sambata, 27.03.2010, 00:00
Cristi Sapunaru vrea sa dea in judecata Liga portugheza

Fundasul imprumutat la Rapid pana in vara e decis sa-si faca dreptate pana la capat. Dupa ce a fost obligat sa stea pe tusa 3 luni de Comisia de Disciplina, in loc de 4 meciuri, asa cum a decis Consiliul de Justitie al Federatiei, Cristi Sapunaru isi mentine intentia de a actiona in judecata Liga portugheza.

Vineri, 26.03.2010, 00:00
Craiova - Brasov 3-0

Universitatea Craiova a invins cu 3 la 0 pe Brasov si e la prima victorie din retur.

Sambata, 13.03.2010, 20:15
FC Brasov - International Ct. de Arges, reprogramat

Liga Profesionista de Fotbal a reprogramat meciul dintre FC Brasov si International Curtea de Arges, din cadrul etapei a 22-a a Ligii 1, pe data de 16 martie, si nu 17 martie, asa cum fusese stabilit initial, se anunta pe site-ul oficial.

Joi, 11.03.2010, 00:00