Articole despre turneu madrid

Campioana Simona! Halep a câștigat pentru a doua oară consecutiv turneul de la Madrid

Simona Halep, locul 8 WTA, a câştigat a doua oară consecutiv turneul de categorie Prmier Mandatory de la Madrid, după ce a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 7-5, 6-7 (4), 6-2, pe franţuzoaica Kristina Mladenovic, locul 17 WTA.

Sambata, 13.05.2017, 22:58
Simona Halep: "Este un turneu românesc!" Patru românce s-au calificat în sferturile competiției de tenis de la Madrid, cel puțin una va fi în semifinale

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul șapte mondial, a mărturisit că poate spune cu mâna pe inimă și cu mândrie faptul turneul "Mutua Madrid Open" este unul românesc, având în vedere că este patronat de Ion Țiriac și că la ediția din acest an patru românce s-au calificat în sferturi.

Joi, 05.05.2016, 13:47