Ashleigh Barty, numărul 1 mondial, eliminată de Alison Riske în optimi la Wimbledon

Sportiva australiană Ashleigh Barty, numărul 1 mondial, a fost eliminată, luni, înoptimile turneului de la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.

Barty, care nu pierduse niciun set înainte de acest meci, a fost învinsă de americanca Alison Riske, locul 55 WTA, scor 3-6, 6-2, 6-2.

Meciul a durat o oră şi 37 de minute.

În sferturi, Riske va evolua cu învingătoarea din meciul dintre Serena Williams (SUA, 10 WTA) şi Carla Suarez Navarro (Spania, 31 WTA).

Articolul continuă după reclamă

Belgianul Lawrence Visser arbitrează meciul Astana - CFR Cluj, din turul întâi preliminar al Ligii Campionilor... Norvegianul Kristoffer Hagenes va arbitra meciul FCSB - Milsami Orhei, din primul tur preliminar al Ligii Europa...

Hello Chef sezonul 7, 8 iunie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul lui Alex Zlăvog Sambata, 08.06.2024, 15:30