România - Finlanda, scor 1-1, în preliminariile Euro-2016! 54.000 de bilete VÂNDUTE!

Reprezentativa de fotbal a României a jucat, pe Arena Naţională, împotriva echipei Finlandei, în penultima etapă a grupelor de calificare la Campionatul European din 2016

România, cu sufletul la gură

La un sfert de oră după începerea partidei, 10.000 de suporteri încă așteaptau să intre în Arena Națională pentru a asista la meciul dintre reprezentativele de fotbal ale României și Finlandei, joc care a început la ora 21:45 și contează pentru grupa F a preliminariilor Euro 2016.

Cu câteva minute înainte de începutul meciului au avut loc incidente între suporteri și jandarmi la accesul în stadion, suporterii forțând intrarea. Potrivit purtătorului de cuvânt al Jandarmeriei București, Georgian Enache, pentru partida dintre România și Finlanda s-au vândut 54.000 de bilete.

PUBLICITATE

La începerea meciului, în tribune erau 40.000 de spectatori, restul aflându-se la porțile de intrare. Georgian Enacha a precizat că acest lucru s-a întâmplat deoarece fanii au venit foarte târziu la stadion.

România dă gol în minutul 91, prin intermediul lui Hoban.

Meciul România - Finlanda se termină cu scorul 1-1 (Hoban 91'/Pohjanpalo 66')