Angola si Sudan remizeaza la Cupa Africii pe Natiuni

Echipa fostului stelist Carlos a terminat la egalitate (2-2) partida pe care a sustinut-o in fata Sudanului in primul meci al grupei B.

Angola a deschis repede scorul in meciul cu Sudan, Manucho trimitand imparabil in minutul 5 in dreapta lui Salim. La acest scor, vorbitorii de portugheza erau deja in sferturi.

Nu a fost de acord Bashir, care s-a inaltat intr-un careu mic din care Carlos era absent si a trimis la coltul lung. 1-1 in minutul 33.

Repriza secunda s-a desfasurat in aceeasi nota. Manucho, atacantul lui Villareal a transformat un penalty obtinut usor de Djalma la un faul al lui Nassir, iar Bashir a reusit dubla, profitand de o greseala a noului intrat Vunguidica.

Wenger, inlocuitorul lui Mourinho?... Marian Iancu: "Traim in Oagadugu"...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 8: Prăjitură Mont Blanc
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 8: Prăjitură Mont Blanc Marti, 21.05.2024, 10:00