CFR Cluj a învins Maccabi Tel-Aviv, scor 1-0, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor

Formaţia CFR Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa israeliană Maccabi Tel-Aviv, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Omrani, în minutul 22, cu o lovitură de cap după un corner al lui Deac.

Au evoluat următoarele echipe:

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Culio, Bordeianu, Djokovic (Sylla '79) - Deac (Pereira '90+1), Rondon (Păun '72), Omrani. Antrenor: Dan Petrescu

Maccabi Tel-Aviv: Gianniotis - Kandil, Piven, Jair Amador, Davidzada - Cohen (Micha '55), Peretz, Glazer, Rikan - Schechter (Atar '83), Ofoedu (Blackman '68). Antrenor: Vladimir Ivic

Cartonaşe galbene: Djokovic '43 / Kandil '80

Meciul a fost arbitrat de spaniolul José María Sánchez, ajutat de asistenţii Raúl Cabanero şi José Gallego Garcia.

Rezervă a fost Santiago Jaime Latre.

Returul va avea loc săptămâna viitoare.

Patricia Maria Ţig s-a calificat în sferturi de finală la Jurmala... Liga Campionilor, turul doi preliminar: Victorii pentru Steaua Roşie Belgrad şi BATE Borisov...