CFR Cluj - Bayern Munchen 0-4/ "Hat-trick" Mario Gomez

CFR Cluj a fost spulberata pe teren propriu de Bayern Munchen, scor 0-4, intr-un meci contand etapa a IV-a din cadrul grupelor Ligii Campionilor. Mario Gomez a reusit un hat-trick pentru bavarezi.

Elevii antrenati de Sorin Cartu au inceput mai decisi repriza secunda, ratand trei ocazii mari prin De Zerbi, Culio, Piccolo si Rada.

Ocaziile gazdelor s-au razbunat in minutul 71, cand acelasi Mario Gomez a reusit hat-trick-ul, dupa ce a pacalit defensiva si a ramas singur cu Stancioiu.

Scorul final a fost stabilit de Mueller, in minutul 90, dupa o serie de greseli in apararea ardelenilor.

Echipe:

CFR Cluj: Stancioiu, Panin, Piccolo, Cadu (Tony '78), Rada, Tomas Costa, Bastos (Hora '46), Dica (Edimar '46), Culio, De Zerbi, Traore

Bayern Munchen: Butt, Lahm, Van Buyten, Demichelis, Pranjic, Tymoshchuk, Ottl, Hamit Altintop, Kroos, Schweinsteiger (Muller '75), Gomez

Clasament

1 Bayern Munchen 4 4 0 0 11 - 3 12 puncte
2 Roma 4 2 0 2 6 - 8 6
3 CFR Cluj 4 1 0 3 5 - 10 3
4 Basel 4 1 0 3 7 - 8 3

Liga Campionilor - Rezultate inregistrate miercuri: Marseille face scor cu Zilina. Milan, remiza cu Real Madrid... Vezi noul mod de intimidare al unui adversar!...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58