Dinamo - Petrolul 2-1 / Liderul, in semifinalele Cupei

Liderul a invins Petrolul pe teren propriu si a ajuns in semifinalele.

Dinamo a trecut cu bine peste socul infrangerii cu Steaua si a invins Petrolul in Stefan cel Mare cu 2-1.

Alb-rosii au deschis relativ repede scorul prin Danciulescu (cine altul) cel care a urmarit mingea trimisa in bara de Niculae din centrarea lui Rus.

Sageata a fost iertat de eliminare de Bricheta (Alexandru Deaconu) dupa o reactie nervoasa la mijlocul primei reprize iar echilibrul numeric s-a pastrat.

Si s-a restabilit si cel de pe tabela imediat dupa pauza, atunci cand Vali Negru a fost faultat in careu de Moti si Borza a trimis direct in vinclu de la punctul cu var.

Insa Dinamo a trecut rapid in avantaj, dupa ce Liviu Ganea a profitat de o lovitura libera ce a surprins apararea gazarilor.

Scorul putea sa ia proportii pe final, insa Bornescu nu a mai fost invins asa ca meciul s-a terminat 2-1 si Dinamo e in semifinale.

Ciobotariu vrea eventul... Evra pe urmele lui Mihai Stoica: "Mi-e rusine ca joc in Europa League"...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58