Europa League/ Atletico - Liverpool si Hamburg - Fulham, duelurile din semifinale (VIDEO)

FC Liverpool s-a calificat in semifinalele Europa League, dupa ce s-a impus, cu 4-1, in returul cu Benfica Lisabona.

Benfica a rezistat eroic aproape o jumatate de ora, dar Kuyt si Lucas Leiva au punctat pe rand, intr-un interval de sapte minute si Liverpool a avut 2-0 la pauza.

Fernando Torres a facut 3-0 in minutul 58, dupa un contraatac de zile mari, dar gazdele au avut ceva emotii dupa ce Cardozo a redus din diferenta, in minutul 70, cu un sut pe jos, din lovitura libera.

Acelasi Fernando Torres a inchis tabela in minutul 82 si a pecetluit soarta calificarii cu o scarita peste Moreira, inlocuitorul lui Julio Cesar dintre buturile Benficai.

Rezultate sferturi de finala:

Liverpool - Benfica 4-1 (Kuyt '27, Leiva '34, Torres '59, '83 - Cardozo '70), in tur: 1-2

Atletico Madrid - Valencia 0-0, in tur: 2-2

Standard Liege - Hamburg 1-3 (De Camargo '33, respectiv Petric '20, '35, Guerrero '90), in tur:1-2

Wolfsburg - Fulham 0-1 (Zamora '1), in tur: 1-2

Vezi AICI toate rezumatele partidelor din sferturile de finala ale Europa League

Ancheta Gsp: Un alt caz de milioane de euro... Poli Iasi - CFR Cluj 0-2/ Clujenii isi consolideaza pozitia de lideri (video)...

Hello Chef sezonul 7, 18 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Nicoletei Nucă Sambata, 18.05.2024, 15:30