Felicitări! Simona Halep a câştigat turneul de la Indian Wells

Simona Halep, locul 3 WTA, a câştigat al 11-lea titlu din carieră, dar cel mai important, după ce s-a impus, cu scorul de 2-6, 7-5, 6-4, în finala turneului de la Indian Wells, în faţa sportivei Jelena Jankovici, locul 18 WTA.

Finala a durat două ore şi 37 de minute. Pentru Halep, aceasta a fost a doua prezenţă în finala unei competiţii Premier Mandatory, după ce anul trecut a pierdut în ultimul act la Madrid, în faţa Mariei Şarapova.

La Indian Wells, învingătoarea va fi recompensată cu un premiu de 900.400 de dolari şi 1.000 de puncte WTA, iar învinsa 439.420 de dolari şi 650 de puncte WTA, potrivit mediafax.ro.

Veste de ultimă oră: Gigi Becali e liber! Mama afaceristului: "E acasă de două zile şi se simte bine în sânul famil... Galerie foto de ieșit din post! Alejandra, colega noastră, sexy ziarista!...