Fiorentina - AS Roma 2-2/ Adrian Mutu, gol si pasa decisiva. Vezi rezultatele complete din etapa 30!

Adrian Mutu a deschis scorul in partida pe care Fiorentina a terminat-o la egalitate, scor 2-2, impotriva celor de la AS Roma (contand pentru etapa cu numarul XXX din Serie A). Internationalul roman a punctat in minutul 21, a pasat la golul lui Gamberini (34') si a trimis cu capul in transversala in minutul 37, fiind unul dintre cei mai activi jucatori ai echipei de pe Artemio Franchi.

"Sper sa continuam in ritmul pe care-l avem acum. A fost un gol important pentru mine, imi doresc ca acest moment bun sa tina cat mai mult" - Adrian Mutu pentru Sky.

La AS Roma, Bogdan Lobont a fost doar rezerva, in timp ce Mutu a fost integralist la Fiorentina.

Cum a marcat golul: Mutu (21') a intrat in viteza in careul oaspetilor, a trecut de Juan si a inscris printre picioarele lui Doni. In minutul 37, Adrian a trimis cu capul in transversala de la aproximativ opt-noua metri.

Au marcat: Mutu (21'), Gamberini (34'), respectiv Totti (26' penalti, 53').

Echipe:

Fiorentina: Boruc - Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual, Behrami, Montolivo - Vargas - Mutu, Gilardino

AS Roma: Doni - Burdisso, Mexes, Juan, Riise - Pizarro, De Rossi - Taddei, Perrotta, Menez - Totti

6 AS Roma 50

CFR Cluj - Sportul 2-0/ Studentii, tot mai aproape de Liga 2... Palermo - Milan 1-0/ Goian a redeschis cursa pentru Scudetto...