Lazio - Hellas Verona 3-2 / Capitolinii sunt in sferturile Cupei Italiei

Trupa lui Radu Stefan a trecut cu emotii de echipa antrenata de fostul CFR-ist Mandorlini, calificandu-se in extremis in sferturile cupei.

Lazio avea nevoie de o demonstratie de forta in partida cu Hellas Verona.

Si asa pareau sa stea lucrurile, pentru ca Dias a deschis scorul in ultimul minut al primei reprize. La reluare, veteranul Tommaso Rocchi a dublat avantajul lazialilor.

Numai ca trupa fostilor CFR-isti Andreea Mandorlini si Sasa Bjelanovic a reusit sa reintre in joc si sa egaleze prin Berettoni si D'Alessandro.

Pe final, albi-celestii au evitat o surpriza de proportii si au marcat golul victoriei prin Hernanes.

Stefan Radu nu a evoluat in aceasta partida, locul sau in flancul stang al apararii fiind luat de bosniacul Lulic.

Vesti bune din Olanda! Mihai Nesu a inceput sa-si simta mana stanga... Tottenham il vrea pe Remy...