Liga Campionilor - Rezultate inregistrate miercuri: Inter - Totteham 4-3/ Englezii au revenit de la 4-0

Desi a condus cu 4-0 la pauza, Inter Milano a tremurat serios pentru a obtine victoria in fata lui Tottenham, englezii revenind senzational in repriza secunda. In cele din urma scorul final a fost de 4-3. Intr-un alt meci, FC Barcelona s-a impus la limita, scor 1-0, cu FC Copenhaga. Singurul gol al meciului a fost inscris de Messi(19')

Iata rezultatele inregistrate miercuri seara:

GRUPA A

Inter Milano - Tottenham Hotspur 4-3 (Zanetti 2', Eto'o 10'-penalti si 35', Stankovici 13' / Bale 52', 90' si 90'+1)

Twente Enschede - Werder Bremen 1-1 (Jansen 75' / Arnautovici 80')

Clasament
1 Inter 3 2 1 0 10 - 5 7 pct.
2 Tottenham 3 1 1 1 9 - 7 4
3 Werder Bremen 3 0 2 1 3 - 7 2
4 Twente 3 0 2 1 4 - 7 2

GRUPA B

Schalke 04 - Hapoel Tel-Aviv 3-1 (Raul 3' si 58', Jurado 68' / Shechter 90')

Olympique Lyon - Benfica Lisabona 2-0 (Briand 22', Lopez 52')

Clasament
1 Lyon 3 3 0 0 6 - 1 9 pct.
2 Schalke 04 3 2 0 1 5 - 2 6
3 Benfica 3 1 0 2 2 - 4 3
4 Hapoel Tel Aviv 3 0 0 3 2 - 8 0

GRUPA C

Glasgow Rangers - Valencia CF 1-1 (Edu 34' / Edu 46'-autogol)

Manchester United - Bursaspor 1-0 (Nani 7')

Clasament

1 Manchester United 3 2 1 0 2 - 0 7 pct.

4 Panathinaikos 3 0 1 2 1 - 7 1

Trei fotbalisti peruani au lesinat dupa ce au baut apa de la un adversar... CM Gimnastica, feminin: Romania, locul patru in finala pe echipe/ Rusia, campioana mondiala...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58