Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021. Românca s-a impus în 60 de minute cu scorul 6-2, 6-1

Simona Halep o întâlnește pe Lizette Cabrera la Australian Open 2021.

Simona Halep

Simona Halep o întâlnește pe Lizette Cabrera la Australian Open 2021, în prima zi a turneului.

Primul set Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021

Meciul Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021 se joacă pe arena „Rod Laver”.

Primul set a fost câștigat fără probleme de româncă în numai 27 de minute, scorul fiind 6-2.

Cabrera a ales serviciul, însă experiența și pofta de joc a Simonei Halep nu i-au dat nicio șansă, iar prima minge a fost câștigată de româncă după un break spectaculos.

După primele game-uri meciul părea că merge într-o singură direcție, Simona Halep trecând cu pași siguri către setul secund. Primul set s-a terminat fără emoții pentru româncă, scor 6-2.

Al doilea set Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021

Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021 6-2, 1-0 Simona Halep a început setul secund cu un break rapid, 1-0.

Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021 6-2, 2-0 În game-ul doi australianca pare că își revine, punând presiune cu mingi lungi și sigure, fiind chiar la un pas de break. Concentrarea și experiența Simonei și-au spus cuvântul și românca și-a câștigat serviciul, 2-0.

Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021 6-2, 3-0 Încă un break pentru Simona Halep, scorul fiind 3-0.

Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021 6-2, 4-0 Românca își câștigă din nou serviciul și se apropie cu pași rapizi de câștigarea meciului, scor 4-0.

Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021 6-2, 5-0 Ne îndreptăm spre un set câștigat la 0? Simona face o figură bună, din nou, și câștigă și acest game. Are serviciul și posibilitatea de a merge foarte rapid în turul doi la Australian Open 2021.

Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021 6-2, 5-1 Lizette Cabrera reușește un break și duce scorul la 5-1 în setul secund.

Simona Halep s-a calificat în turul doi la Australian Open 2021 după ce a învins-o în doua seturi pe australianca Lizette Cabrera, cu scorul de 6-2, 6-1.

În turul doi de la Australian Open 2021, Simona Halep va întâlni o altă australiancă, pe Ajla Tomljanovic.

Simona Halep și-a prezentat noul echipament. Cum arată ținuta sportivei... Australian Open 2021. Mihaela Buzărnescu, învinsă de Bianca Andreescu în primul tur. Ce mesaj a transmis câștigătoarea...