Meciuri amicale: Brazilia, remiza cu Olanda. SUA - Spania 0-4

Reprezentativa Braziliei a remizat, scor 0-0, meciul amical sustinut, ieri, la Goiana, in fata nationalei Olandei.

Acesta a fost ultimul meci al brazilienilor inaintea partidei cu Romania, de miercuri. Meciul s-a disputat pe stadionul Estadio Serra Dourada, cu o capacitate de peste 45.000 de locuri, dar la partida de ieri au fost numai 36.500 de spectatori.

Echipe:

Brazilia:
César - Alves, Lúcio, Silva, Santos (Adriano '83) - Leiva (Sandro '64), Ramires, Elano (Lucas '64) - Robinho (Elias '74), Neymar, Fred (Damiao '74). Selectioner: Mano Menezes

Olanda: Krul - Van der Wiel (Boulahrouz '84), Heitinga, Mathijsen, Pieters - De Jong (Maduro '63), Robben, Strootman (Schaars '73), Van Persie (Huntelaar '64)- Affelay, Kuyt (Elia '63). Selectioner: Bert van Marwijk

Spania a facut show cu SUA

Intr-un alt meci amical, campioana europeana si mondiala, Spania, a spulberat nationala SUA cu scorul de 4-0. Scorul a fost deschis de Cazorla, in minutul 27, Negredo a facut 2-0 in minutul 32, pentru ca tot Cazorla sa stabileasca scorul la pauza, 3-0 pentru Spania, in minutul 41.

In repriza secunda a intrat pe teren si Fernando Torres, care si-a trecut numele pe lista marcatorilor, in minutul 73, din pasa lui Borja Valero, aflat la primul sau meci pentru Spania.

Rafael Nadal s-a impus in finala turneului de la Roland Garros... Turul Romaniei: Italianul Christian Grazian se impune in prima etapa...