Mircea Lucescu a gasit vinovatul pentru accidentul in care a fost implicat

Tehnicianul roman a dat vina pe Federatia din Ucraina, care a stabilit o pauza de iarna prea mare intre tur si retur, ce i-a permis sa mearga la Bucuresti.

Sahtior Donetsk a remizat cu Dnepr 1-1 si Dinamo Kiev s-a desprins la 3 puncte de formatia antrenata de Mircea Lucescu.

Presa din Ucraina nu a ramas impresionata de declaratiile de dupa meci ale romanului, ci de cele de dinainte. Culmea, acestea nici macar nu aveau legatura cu partida.

Mai exact, Lucescu a gasit un nou vinovat pentru accidentul in care a fost implicat, si anume Federatia de Fotbal din una din tarile ce vor organiza Euro 2012.

„As fi preferat ca sezonul sa nu fie intrerupt, am avut o serie buna de victorii la finalul anului trecut. Plus ca, daca nu am fi avut pauza de iarna, poate nici nu as fi suferit acel accident de masina" a spus Il Luce.

Mario Balotelli, la striptease inainte de meci... Felipe Scolari il apara pe Villas Boas...