DOLIU în ”Ștefan cel Mare”! Patrick Ekeng a murit

Clipe de coșmar la meciul Dinamo - Viitorul. Patrick Ekeng, jucătorul camerunez al gazdelor, s-a prăbușit pe gazon în minutul 70 al meciului fără a fi atacat de vreun adversar. Imediat, jucătorul a fost urcat în ambulanță și transportat la Spitalul de Urgență Floreasca.

UPDATE: Patrick Ekeng a fost declarat mort după ce medicii au încercat mai multe manevre de resuscitare, fără rezultat, conform Dolce Sport. Patrick Ekeng nu a răspuns manevrelor de resuscitare şi a decedat la Spitalul de Urgenţă, acolo unde 10 doctori au încercat să îi salveze viaţa.

UPDATE: Claudiu Niculescu: ”Am informații din interior. În continuare nu răspunde manevrelor de resuscitare, este foarte grav. Manevrele au început de când a fost urcat în ambulanță și au continuat și la spital". (Digisport)

Digisport informează că Ekeng a ajuns la spital, iar medicii le-au transmis jurnaliştilor că nu pot da pentru moment informaţii suplimentare. Comunicarea se va face prin intermediul purtătorului de cuvânt al Spitalului de Urgenţe.

Informațiile de la Spitalul Floreasca sunt că în aceste momente se încearcă resuscitarea fotbalistului, anunță aceeași sursă. Jucătorii și antrenorul sunt încă pe teren și în aceste momente și plâng.