Momente grele pentru Simona Halep! A abandonat meciul de la turneul din Olanda

Simona Halep a decis să renunţe la meciul cu germanca Annika Beck din cauza unor dureri la omoplatul drept, în turul doi al tunreului de la 's-Hertoghenbosch (Olanda).

În primul set, Halep şi-a învins adversara cu scorul de 7-5, în 50 de minute. În pauza dintre seturi, care a durat aproape nouă minute, Halep a cerut intervenţia fizioterapeutului, acuzând dureri la gât şi la omoplatul drept.

A revenit pe teren, în setul doi dar a cerut din nou ajutor medical la scorul de 1-2 şi 2-3. După ultima intervenţie, Halep a anunţat arbitrul de scaun că nu mai poate continua, după o oră şi 16 minute de joc.

La 93 de ani, bunicul lui Van Persie a pozat în stilul nepotului, după golul marcat contra Spaniei... Spania - Chile: 0 - 2! Campioana Mondială en-titre atinge o premieră istorică...